Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Trening siłowy: triceps

cwiczenianatriceps

Jednym z moich kompleksów były zawsze wiotkie ramiona. Z zazdrością patrzyłam na kobiety o atletycznej sylwetce. Do tej pory chętnie patrzę na kobiety o wymodelowanych ramionach, ale teraz zamiast zazdrościć tym kobietom budowy ramion – działam. Odkąd do mojego sprzętu treningowego dołączyć sztanga jeszcze bardziej pracuję nad tym, żeby wysmuklić i wymodelować ramiona. Dla tych z Was, które chcą popracować nad swoimi ramionami mam kilka efektywnych ćwiczeń na triceps, które powinnyście włączyć do swojego treningu. Za kilka dni pojawią się też propozycje ćwiczeń na biceps.

TRICEPS DIPS – zdecydowanie moje ulubione ćwiczenie. Można wykonywać je w 2 wersjach: podstawowej, gdzie ręce oparte są na podwyższeniu a stopy na podłodze oraz zaawansowanej, gdzie zarówno ręce jak i stopy oparte są na podwyższeniu. Dodatkowo, aby zwiększyć efektywność tego ćwiczenia, można dodać obciążenie (u mnie jest to 5kg talerz umieszczony na udach, ale świetnie nada się też hantla umieszczony między udami).

PROSTOWANIE RAMION Z HANTLAMI W OPADZIE

WYCISKANIE FRANCUSKIE JEDNORĄCZ (W SIADZIE)

Triceps to mała partia mięśniowa, dlatego wystarczą 3 rożne ćwiczenia, aby ułożyć trening siłowy na triceps. Wykonaj 3 serie ze zwiększającą się ilością powtórzeń: w pierwszej serii zrób 8 powtórzeń, w drugiej 10 a w trzeciej 12. Im bliżej końca całego treningu tym bardziej zmęczone będą Twoje ramiona, jednak pamiętaj, by pilnować prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń! Uchroni Cię to przed groźnymi kontuzjami.

Podziel się:
Dodano: 31-07-2014
  • http://studencki-portfel.pl Tomek

    Właśnie z rękami, mam problem. Problemy z podciągnąłem, są już mocniejsze, ale nadal nie jest to poziom jaki mnie zadawala. Być może spróbuje dzisiaj ćwiczenia. Zobacze, jak będzie po treningu.

  • http://blog.dbamofigure.pl/ Wojtek

    Dipy to zdecydowanie jedne z lepszych ćwiczeń na triceps, na szczególnie lubię robić je na stojaku montowanym do ściany dzięki czemu podczas ćwiczeń pracują również mięśnie klatki piersiowej. Wyciskanie francuskie polecam również z gryfem na leżąco naprawdę daje fajne efekty, a bardzo dużo osób nie robi tego ćwiczenia. Przemyślany zestaw na triceps. Powodzenia w treningach :)