Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Plank (deska) sposobem na płaski brzuch

thisiswhyweplank

Plank, potocznie zwany deską, to jedno z kilku podstawowych, ale też niezwykle efektywnych, ćwiczeń. Podczas jego wykonywania angażujemy mięśnie mięśnie poprzeczne i proste brzucha oraz mięśnie pośladków, ramion i pleców. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych brzuszków. Planki przynoszą lepsze efekty i, co jest niezwykle ważne, nie obciążają tak kręgosłupa!

Pozycją wyjściową jest pozycja pompki, z której to pozycji przenosimy ciężar ciała na przedramiona (łokieć znajduje się tuż pod barkiem, jest ugięty, ułożony pod kątem prostym do podłoża). Nasze stopy są rozstawione nieco szerzej niż biodra. Cały czas oddychamy i trzymamy napięty brzuch! Nasze ciało powinno pozostawać cały czas w linii prostej (stąd właśnie popularne określenie deska). Cały czas pamiętamy o tym, by nie unosić zbyt wysoko pośladków ani nie opuszczać za nisko bioder.

thisiswhyweplank3

Plank jest świetnym testem na siłę i wytrzymałość naszych mięśni. Sprawdź się: przyjmij prawidłową pozycję plank i wytrzymaj w niej jak najdłużej (poproś kogoś o zmierzenie czasu). Dokładaj to ćwiczenie do swojego codziennego treningu (w internecie znajdziecie propozycje na tzw. plank challenge, czyli wyzwania plankowe) a po pewnym czasie ponownie sprawdź, ile tym razem wytrzymasz w pozycji plank.

Podziel się:
Dodano: 27-10-2013
  • http://in-perfect-body.blogspot.com Kasienka Gie

    Ja ledwo wytrzymuję niecałą minutę więc podziwiam :)

  • http://www.sposobyodchudzania.pl Jagódka

    Wydaje się takie proste, ale to naprawdę ciężkie ćwiczenie :)