Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Słuchawki biometryczne SMS Audio BioSport dla biegaczy – recenzja

sluchawki biometryczne

We wrześniu w moje ręce wpadł nowy i długo wyczekiwany gadżet do biegania. Słuchawki biometryczne SMS Audio BioSport, bo o nich mowa, są stworzone z myślą o osobach aktywnie uprawiających sport, a zwłaszcza bieganie. Dzięki współpracy firmy SMS Audio z Intelem możemy cieszyć się nowoczesnym, wielofunkcyjnym sprzętem, który nie tylko uprzyjemnia codzienny trening, ale także pomaga monitorować postępy.

Najważniejszą funkcją słuchawek jest pomiar tętna, który odbiera się poprzez czujnik optyczny umieszczony w uchu. Nietypowe budowa słuchawek sprawia, że pomiar jest stały i bardzo dokładny. Cały pomiar odbywa się w uchu, co oznacza, że zbędne okazują się wszelkie (dla wielu osób niewygodne) paski umieszczane na klatce piersiowej itd. To niezwykłą wygoda i innowacja. Ponadto urządzenie nie wymaga wymiany baterii ani innej formy ładowania, ponieważ podczas treningu czerpie energię ze smartfona.

Bałam się tego jak słuchawki sprawdzą się podczas treningu. Musze przyznać, że martwiłam się czy ich nietypowa budowa faktycznie będzie dla mnie odpowiednia. Okazało się jednak, że po odpowiednim dopasowaniu słuchawek (z tym tez nie miałam większych problemów i już po chwili słuchawki były stabilne na swoim miejscu) i właściwym umieszczeniu ich w uchu nie zmieniają swojej pozycji i, co najważniejsze, nie wypadają! A do tego są dostępne w trzech wariantach kolorystycznych.

sluchawki biometryczne

Kolejną ogromną zaletą słuchawek jest ich odporność na wodę i pot. W uniwersalnej skali wodoszczelności IPX zostały sklasyfikowane wartością IPX4, co oznacza że zapewniają one ochronę przed spryskiwaniem i zachlapaniem wodą z różnych kierunków z natężeniem do 10 litrów na minutę. Nadaje się do użytku turystycznego i na co dzień np. przy lekkim deszczu. Nie sprawdzałam ich wprawdzie podczas ulewy (może i dobrze, sądząc po opisie przypisanej im klasy wodoszczelności), ale podczas lekkiego deszczu świetnie się sprawdziły. Woda nie wpływała do uszu ani też nie uszkodziła słuchawek.

Słuchawki są kompatybilne z używaną przeze mnie aplikacją RunKeeper (w przyszłości będą integracja również z innymi, popularnymi aplikacjami), co było dla mnie dużym ułatwieniem (jestem przyzwyczajona do tej aplikacji i nie chciałabym jej zmieniać). Teraz dzięki słuchawkom mogę śledzić dokładny przebieg mojego treningu, śledzić postępy i zwiększyć efektywność pracy nad kondycją i wydolnością organizmu.

Kupując słuchawki otrzymamy w zestawie neoprenowe, praktyczne etui oraz trzy rozmiary nakładek na słuchawki, które pozwalają na perfekcyjne dopasowanie ich do naszego ucha. W pudełku znalazłam również kod na miesięczną, darmową opcję korzystania z konta RunKeeper Elite, co również mnie bardzo ucieszyło, ponieważ zawsze byłam bardzo ciekawa tego, czy dodatkowe, płatne funkcje są mi naprawdę przydatne.

sluchawki biometryczne

Słuchawki można obecnie kupić za 499zł. Nie jest to może mało, ale pamiętajmy o tym jak zaawansowana technologia została w nich wykorzystana i jak duże zmiany mogą one prowadzić w kwestii komfortu treningu. Wcześniej miałam zwykłe słuchawki i nie planowałam zmiany, ale teraz już wiem, że raczej do nich nie wrócę, bo słuchawki biometryczne SMS Audio BioSport to sprzęt idealny zarówno dla biegacza-amatora, jak i dla bardziej doświadczonych biegaczy. Nie wyobrażam sobie teraz treningu bez nich!

Podziel się:
Dodano: 19-11-2015
W kategorii: Sport
Tagi: , ,
  • http://fitnaobcasach.pl/ Magdalena Półtorak

    Szkoda, że nie wyjęłaś ich z pudełeczka do zdjęcia i nie pokazałaś, jak wygląda kształt tych dousznych grzybków :) na tej podstawie łatwiej ocenić, czy uda się je dopasować do kształtu małżowiny :)