Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Zimna woda zdrowia doda!

woda

Niezależnie od płci, wieku, trybu życia woda to podstawowy składnik niezbędny do życia. Ludzki organizm składa się z wody w ponad 60% dlatego jest ona tak ważna. Niestety wiele osób zwyczajnie zapomina o uzupełnianiu płynów w trakcie dnia.

Nawykiem jest picie w trakcie posiłków. Do śniadania najczęściej wybieramy sok, do obiadu kompot a do deseru kawę lub herbatę. Okazuje się jednak, że nie jest to zdrowe dla naszego organizmu. Dlaczego? Otóż w ten sposób rozrzedzamy soki i enzymy trawienne, co sprawia że proces trawienia jest spowolniony. Może to prowadzić do różnych dolegliwości, np. wzdęć czy gazów. Oczywiście jeśli od czasu do czasu zdarzy nam się wypić do posiłku – to jeszcze nie koniec świata, jednak starajmy się zachować odstęp min. półgodzinny.

Na rynku dostępnych jest wiele wód- źródlane, mineralne, smakowe… Którą wybrać? Najzdrowsza będzie mineralna, bo – jak sama nazwa wskazuje – zawiera liczne minerały, których brakuje wodzie źródlanej. Ponadto jest pozbawiona sztucznych barwników i cukru, czego nie można powiedzieć o wodach smakowych. Jeśli jednak nie możemy znieść smaku (a raczej jego braku) wody, możemy sami w szybki i prosty sposób dodać jej smaku- wystarczy wrzucić do szklanki kilka plasterków cytryny lub kilka listków mięty. Jeśli zależy nam na owocowym smaku – dolejmy odrobinę soku owocowego, wybierzmy jednak ten naturalny- bez konserwantów i cukru.

wodazcytryna

Skłamałabym mówiąc że poza wodą nie powinniśmy pić nic innego. Tak naprawdę nie chodzi o ilość wypijanej wody a przyjmowanych płynów, dlatego nie bójmy się sięgać po kawę, herbatę czy soki. Jeśli jednak dbamy o figurę i stan swojego zdrowia – wybierajmy produkty jak najbardziej naturalne. Czarną herbatę z cukrem zastąpmy zieloną a ulubiony sok z kartonu świeżo wyciskanym. Taki sok zawiera naturalny cukier a poza tym jest prawdziwą bombą witaminową!

swieozwyciskanesoki

źródło: www.strefazdrowiaiurody.pl

Organizm potrzebuje płynów, żeby prawidłowo funkcjonować. Wzbogaćmy swoją dietę w świeże produkty i pilnujmy, aby mieć pod ręką zawsze szklankę czy butelkę z wodą, wtedy mamy pewność że nie zapomnimy się napić. Dodatkowo wyrabiamy zdrowy nawyk picia wody… Jeśli jednak nie jesteście w stanie przekonać się do picia samej wody – sięgajcie od czasu do czasu po inne napoje pamiętając, że najważniejsze jest to żeby w ogóle pić!

Podziel się:
Dodano: 20-07-2013
W kategorii: Odżywianie