Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Strzał w 10! – moje plany biegowe

prorunwroclaw

Dziś króciutko o moich planach biegowych na najbliższe 2 miesiące a co za tym idzie – o planach treningowych na najbliższy czas. Chęć wystartowania w zorganizowanym biegu na 10km wymaga ode mnie pełnej mobilizacji i odpowiedniego przygotowania się. Bo samo wystartowanie to nie wszystko. Zależy mi nie tylko na ukończeniu tego biegu, ale też na osiągnięciu w miarę przyzwoitego (jak na biegacza amatora) czasu.

Najbliższy bieg, w którym chciałabym wystartować odbędzie się 24 maja. Kolejny – 1 czerwca. Trasa obu biegów liczy 10km. Jeden z biegów jest formą akcji charytatywnej, w której biegnąć pomagamy potrzebującej osobie (gdy termin biegu będzie bliższy napiszę więcej na ten temat). To dodatkowo mnie motywuje, żeby wziąć w nim udział.

Jeśli chodzi o przygotowanie do biegów to planuję 2-3 razy w tygodniu biegać na różne dystanse. Na początek będzie to dystans zmienny od 3km do 7km, żeby wyrobić sobie kondycję biegową (w tym roku nie biegałam jeszcze) a potem (na ok.2 tyg przed biegiem) – mam nadzieję – będą to dłuższe dystanse dochodzące do 10km. W pozostałe dni mam zamiar robić takie treningi siłowe i wytrzymałościowe jakie robiłam do tej pory.

Nie ukrywam, że zorganizowany bieg na 10km to dla mnie ogromne wyzwanie. Im bliżej będzie biegu tym większą adrenalinę będę czuła i tym bardziej pewnie będę się bała. Ale postawiłam sobie cel i mam zamiar go zrealizować. Bo to właśnie takie małe, pojedyncze zadania, które sobie stawiamy a potem je realizujemy pokazują jak silni jesteśmy i że możemy więcej niż nam się wydaje. I ja chce sobie właśnie udowodnić, że potrafię :)

Podziel się:
Dodano: 30-03-2014
W kategorii: Lifestyle
Tagi: ,
  • http://myfitdays.blogspot.com/ Kama

    Ja również planuje wziąć udział w biegu na 10km. Połączenie przyjemnego z pożytecznym ponieważ jest to bieg charytatywny :)

    Muszę powiedzieć ze rozbawił mnie adres bloga, ja sama jestem dziewczyną informatyka :P

  • http://dziubiszka.net dziubiszka

    To już jest nas przynajmniej 3 dziewczyny informatyka na tym blogu:)
    A co do biegania, to ja się zapisałam na 5km w czerwcu – też charytatywny. Narazie przebiegam bez przerwy jakieś 3km. Moim celem jest nie być jedną z ostatnich na mecie:)