Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Olive Green – zabawa i nauka języka angielskiego w jednym

olivegreenproject

Nauka języków obcych może mieć różną formę. Niektórzy chodzą na zajęcia z lektorem, inni organizują konwersacje ze znajomymi a jeszcze inni przyswajają wiedze w zaciszu domowym. Ja należę do tej trzeciej grupy. Ostatnio dużo myślałam nad tym, co mogłabym zmienić, żeby moja nauka języka angielskiego była nie tylko efektywniejsza, ale i – co jest dla mnie ważne – ciekawsza.

I tak, przeglądając Internet w poszukiwaniu inspiracji, natrafiłam na stronę mówiącą o projekcie Olive Green. Temat na tyle mnie zaciekawił, że postanowił go dokładnie zgłębić. Po przyjrzeniu się projektowi uznałam, że to naprawdę fajna alternatywa dla domowej nauki, dlatego postanowiłam się tym z Wami podzielić.

Olive Green to połączenie filmu kryminalnego o nieudanej kradzieży, gry komputerowej i efektywnej nauki języka. Bohaterką jest tytułowa Olive Green – złodziejka dzieł sztuki (swoją drogą – lubiąca swój fach :D), pracująca dla bogatych kolekcjonerów. Pewnego dnia dostaje kolejne – z pozoru banalne – zadanie. Niestety coś idzie nie po jej myśli – zadziera z lokalnymi gangsterami, zostaje wystawiona przez współpracowników a dodatkowo się zakochuje… Sytuacja jest naprawdę ciążka a Olive musi wykazać się wyjątkową inteligencją i niezwykłym sprytem, aby wyjść cało z opresji. Fabuła jest różnorodna, nie zamyka się jedynie w charakterystyce kryminału, co jest dodatkowym atutem produkcji. Akcja nie jest monotonna, możecie oczekiwać ciągłych zwrotów akcji.

olivegreen project-2

Dzięki formie gry komputerowej widz nie tylko biernie obserwuje poczynania bohaterki, ale – przede wszystkim – poprzez wcielanie się w różne postaci ma wpływ na rozwój akcji. W zależności od tego, jakim bohaterem jesteśmy w danym momencie mamy do wykonania szereg zadań, które wiążą się niekiedy nawet z podejmowaniem decyzji wymagających wiedzy i poczucia moralności. Trzeba nieźle główkować, żeby przejść zwycięsko przez grę. Ale o to właśnie w tej grze chodzi – nasz mózg pracuje na najwyższych obrotach a my się przy tym świetnie bawimy. A producenci gwarantują świetną zabawę!

Olive Green to przykład na to, że można uczyć się poprzez zabawę i rozrywkę. Bo przecież głównym założeniem projektu jest kompleksowy kurs języka angielskiego. W trakcie grania można jednak o tym zapomnieć, dając się porwać przez dynamiczną akcję. Co najważniejsze – nie zauważycie nawet, gdy poziom Waszej znajomości języka angielskiego niespodziewanie wzrośnie. Z tygodnia na tydzień będziecie coraz lepiej sobie radzić, przyswajać nowe słownictwo i nabierać płynności w posługiwaniu się językiem angielskim również w mowie.

Producenci ostrzegają, że gdy raz zagrasz w Olive Green – nie będzie łatwo wrócić do poprzednich metod nauki. Proponują coś zupełnie nowego, świeże spojrzenie na naukę języków. Gotowy film ma się pojawić na początku roku, jestem bardzo ciekawa czy faktycznie będzie taki zaskakujący i wciągający. Mam nadzieję, że tak, bo to świetne uzupełnienie codziennej nauki języka angielskiego. Zwłaszcza dla osób, które szybko się zniechęcają, gdy nie widzą postów i tych, do których ulubionych zadań zdecydowanie nie należy siedzenie w książkach…

olivegreenproject-3

Czekam na premierę a Was tymczasem zapraszam do zapoznania się z projektem na jego stronie internetowej olivegreenthemovie.com/pl .

Podziel się:
Dodano: 09-01-2014
W kategorii: Kultura
Tagi: