Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Posty z miesiąca Październik, 2016

ŚRODA, 05.10

Mrożenie i wekowanie zup

mrozenie i wekowanie zup

Kiedyś rzadko gotowałam zupy, bo – mimo starań – nigdy nie wychodziły mi tak smaczne jak babcine, czy te robione przez moją ciocię. Wszystko się zmieniło, gdy zaczęłam przygotowywać domową kostkę rosołową (w postaci esencjonalnej pasty) w Thermomixie. Teraz zupy wychodzą mi naprawdę przepyszne i najchętniej jemy je codziennie. Dzisiaj pokażę Wam jak przedłużyć żywotność przygotowanych przez nas zup, aby zaoszczędzić trochę czasu w trakcie, zazwyczaj zabieganego i pełnego obowiązków, tygodnia.

WTOREK, 04.10

Patelnia naleśnikowa TEFAL Revelation Induction (C2101052 )

patelnia nalesnikowa tefal

Jeżeli ktoś tak jak ja uwielbia wszelkiego rodzaju naleśniki i pancakes to wie jak ważna jest dobra, nieprzywierająca patelnia. Bez sprawdzonego sprzętu kuchennego smażenie naleśników z przyjemności może zmienić się w prawdziwą katorgę. Rozerwane naleśniki, placki które przywierają do patelni… Jeżeli wciąż się z tym borykacie to dzisiaj mam dla Was rozwiązanie wszystkich Waszych problemów. Odkąd kupiliśmy nową patelnię marki TEFAL w naszym domu naleśniki smaży się zdecydowanie częściej, to prawdziwa przyjemność!

PONIEDZIAłEK, 03.10

Salsa pomidorowo-paprykowa

salsa pomidorowo paprykowa

Czasem łapię się na tym, że warzywa do śniadania czy kolacji podaję w ten sam (czyt. nudny) sposób. Czasem wynika to z braku czasu, ale czasami nie mam pomysłu po prostu pomysłu na ich podanie. A przecież czasem naprawdę niewiele potrzeba do urozmaicenia posiłku – inna forma podania, zmiana sposobu przyprawiania… Tak właśnie jest z tą salsą. Niby zwykły pomidory i papryka, ale jednak niezwykły :) Salsa jest banalna w przygotowaniu i naprawdę pyszna!