Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Posty z miesiąca Kwiecień, 2016

SOBOTA, 30.04

Domowy jogurt

domowy jogurt naturalny

Wiele osób sięgając w sklepie po jogurt czy kefir nie zwraca uwagi w ogóle na jego skład. Wynika to często nie tyle z samego pośpiechu, co przede wszystkim z braku świadomości jego zawartości. A w jogurcie można znaleźć naprawdę wiele “kwiatków” – przede wszystkim ogromne ilości cukru, ale dodatkowo cały szereg barwników i zagęstników oraz mleko w proszku. Nie musimy jednak wykluczać jogurtów z naszej diety, możemy zacząć przygotowywać je sami w domu. Dziś chcę Wam udowodnić, że nie jest to wcale nic trudnego.

ŚRODA, 20.04

Kosmetyczna Środa: Catrice Better Than False Lashes – maskara czy masakra?

tusz do rzes Catrice better than false lashes

Na co dzień mój makijaż ogranicza się do korektora, pudru i tuszu do rzęs, przy czym to właśnie maskara jest produktem, na który stawiam w sytuacjach, gdy nie mam czasu lub chęci na malowanie. Bardzo często zdarza mi się wyjść z domu jedynie z pomalowanymi rzęsami, bo uważam że otwarte i podkreślone oko sprawia, że buzia jest bardziej promienna, a ja czuję się pewnie mimo braku makijażu. Dziś mam dla Was krótką recenzję tuszu Better Than False Lashes marki Catrice. Dlaczego krótką? Odpowiedź znajdziecie we wpisie.

WTOREK, 19.04

Bananowo-daktylowe ciasto z orzechami i gorzką czekoladą

chlebek bananowo daktylowy

Dawno nie było jakiegoś nowego przepisu więc spieszę to nadrobić! Dziś mam dla Was coś z serii “pyszne i zdrowe”. Ten chlebek bananowo-daktylowy jest nie tylko słodki, ale też sycący i pełnowartościowy. Przygotowuje się go bez dodatku cukru, dzięki naturalnej słodyczy bananów i daktyli. Dla mnie to nie tylko zdrowy deser lub przekąska, który jem bez wyrzutów sumienia, ale również dowód na to jak fajnie można “przemycić” do menu daktyle, za którymi się na co dzień nie przepada i raczej się ich w kuchni unika.

CZWARTEK, 14.04

Gruszka i Pietruszka czyli ekologiczna żywność prosto pod Twoje drzwi

gruszka i pietruszka

Niepryskane, pełne smaku warzywa i owoce, ekologiczne mięso, jajka od szczęśliwych kurek… Mieszkając w mieście nie łatwo o dobre jakościowo produkty od lokalnych sprzedawców i rolników. Trzeba mieć sprawdzone źródła i zaufanych dostawców, a o to niełatwo. Wrocławianom z pomocą nadchodzi Gruszka i Pietruszka czyli koszyk pełen smakowitości dostarczony wprost pod Twoje drzwi. I tak co dwa tygodnie. Zapraszam do poznania bliżej Gruszki i Pietruszki – ich założeń i fantastycznego pomysłu.

NIEDZIELA, 10.04

Mata gimnastyczna SISSEL Gym Mat

SISSEL gym mat

Jakiś czas temu w mojej domowej siłowni pojawiła się nowa mata gimnastyczna. To już czwarta, może piąta, mata. Poprzednie nie w pełni mi odpowiadały albo po prostu nie wytrzymywały intensywnych treningów. Postanowiłam więc znowu wspiąć się na wyższą półkę cenową i sięgnąć po – powiedzmy sobie szczerze – droższą matę, licząc że tym razem się nie zawiodę. I jak narazie wszystko wskazuje na to, że trafiłam wreszcie na matę, która posłuży mi długo i co do której nie będę mieć żadnych zastrzeżeń. Zapraszam na recenzję.