Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Posty z miesiąca Kwiecień, 2015

WTOREK, 28.04

Zupa krem z zielonego groszku

krem zielony groszek

Uwielbiam wszelkiego rodzaju zupy krem, aczkolwiek rzadko robię je z innych warzyw niż brokuł. Ostatnio jednak podczas zakupów naszła mnie ochota na krem z zielonego groszku, który ugotowałam jeszcze tego samego wieczoru. Zupa jest pyszna (ma lekko słodkawy posmak) i bardzo prosta w przygotowaniu. To fajne urozmaicenie codziennej diety, świetnie nadaje się nawet do wzięcia ze sobą do pracy. Jest pożywna i niezwykle sycąca, na pewno posmakuje każdemu wielbicielowi zup, zielonych warzyw i nie tylko.

WTOREK, 21.04

Masło migdałowe i orzechowe MyProtein

maslo migdalowe i orzechowe MyProtein

Masło orzechowe to moje ulubione źródło tłuszczy w diecie. Jeszcze pół roku temu potrafiłam je wyjadać łyżkami do tego stopnia, że na drugi dzień od kupna słoik był już pusty. Redukcja nauczyła mnie jednak jedzenia mojego ukochanego masła orzechowego małymi porcjami. Mimo to miłość do masła orzechowego nie zmalała, a wręcz przeciwnie! Dziś mam dla Was recenzję masła orzechowego i migdałowego firmy MyProtein. Ten wpis będzie szczególnie przydatny dla osób zastanawiających się nad ich zakupem.

SOBOTA, 18.04

Moja redukcja cz. 2 – owoce

owoce na redukcji

Wiele razy pisałam już o tym jak wygląda moja obecna dieta i jakich produktów unikam, mimo to pojawia się wiele pytań na ten temat. Większość z nich się powtarza, dlatego co jakiś czas powstają takie posty jak ten. Dziś zebrałam wszystkie najważniejsze informacje o tym jakie owoce jem na redukcji, a które całkowicie wyeliminowałam. Nikogo oczywiście nie namawiam do ograniczenia ilości spożywanych owoców, ale jeśli masz problemy z redukcją tkanki tłuszczowej to może warto się nad tym zastanowić i zgłębić temat.

WTOREK, 14.04

Markowa odzież sportowa – gdzie kupować, żeby nie zbankrutować

tania odziez sportowa

Prosiliście mnie, żebym napisała kilka słów o tym, gdzie kupuję odzież sportową. Jak nie trudno zauważyć, większość moich sportowych ciuchów jest markowa. Nie oznacza to jednak wcale, że mój portfel świeci pustkami po zakupach, nie! Jako studentka mam kilka swoich sposobów na to jak upolować markowe ubrania w niższych cenach. Dziś napiszę Wam gdzie zazwyczaj kupuję odzież sportową oraz co robię, żeby mieć fajną, markową odzież sportową a jednocześnie żeby nie wyczyścić portfela do zera.

NIEDZIELA, 12.04

Mój trening mięśni brzucha

plaski brzuch

Po kilku tygodniach wreszcie udało mi się dokończyć post dotyczący treningu mięśni brzucha. Wiem, że wiele z Was z niecierpliwością wyczekiwało tego posta, dlatego cieszę się, że w końcu udało mi się do opublikować. Jak wszyscy wiemy, wykonywanie samych ćwiczeń na brzuch nie gwarantują sukcesu. W przypadku tych problematycznych partii podstawą jest, poza dietą, trening całego ciała, uzupełniony o serie na brzuch. Ja aktualnie wykonuję trening brzucha 2 razy w tygodniu, wraz z treningiem górnych partii ciała oraz czasem po bieganiu.

PONIEDZIAłEK, 06.04

Wyzwanie “30 dni bez cukru” – rzuć cukier raz na zawsze!

rzucam cukier

Jak to mówią – święta, święta i po świętach… Choć starałam się trzymać umiar to przyznaję, że nadmiar cukru i kalorii bardzo mnie zmęczył. Dla osoby która na co dzień ma w swojej diecie niewielkie ilości cukru, biały cukier z tradycyjnych wypieków jest naprawdę obciążający. Czułam się ciężko, momentalnie zrobiłam się też senna.

Od dziś powrót do czystej miski i zaczynam wyzwanie 30 dni bez cukru, do którego Was serdecznie zapraszam. Wyeliminujmy “białą śmierć” ze swojej diety raz na zawsze!