Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Pielęgnacja włosów olejem kokosowym

pielegnacja wlosow olejem kokosowym

Olej kokosowy to chyba najbardziej uniwersalny z olejów, przynajmniej jeśli chodzi o pielęgnacje włosów. U mnie jest zdecydowanie numerem jeden. Stosuję go samego, ale też jako dodatek do masek kosmetycznych. Częściej wybieram tę drugą opcję ze względu na to, że wymieszanie oleju z maską lub odżywką sprawia, że jego aplikacja jest znacznie łatwiejsza. Mniej jest też potem problemów z jego dokładnym spłukaniem.

Wybierając olej kokosowy sięgaj zawsze po ten nierafinowany, tłoczony na zimno. Taki olej zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości. Olej kokosowy w temperaturze pokojowej ma postać stałą, dlatego przed nałożeniem na włosy najlepiej go delikatnie podgrzać, aby uzyskać płynną konsystencję. Tak przygotowany olej (1-2 łyżeczki) nakładamy bezpośrednio na włosy i wcieramy w końcówki lub przed aplikacją mieszamy go z ulubioną odżywką bądź maską. Po nałożeniu oleju na włosy dobrze było by owinąć głowę ręcznikiem, aby łuski włosa mogły się otworzyć pod wpływem ciepła. Niektórzy po założeniu turbanu przez kilka minut ogrzewają głowę ręcznikiem, aby więcej substancji odżywczych wniknęło z oleju wgłąb włosa.

Po aplikacji oleju kokosowego (zostawiam go zazwyczaj na głowie na całą noc) moje włosy są cudownie jedwabiste, miękkie i sypkie. Do tego wspaniale się błyszczą, dzięki czemu wyglądają na mocne i zdrowe. Dodatkowo włosy świetnie się układają, nie mam problemu z ich uczesaniem. Ponadto olej kokosowy wpływa pozytywnie na zniszczone i suche końcówki, co również wpływa na ogólny wygląd naszych włosów.

Z olejem nie należy jednak przesadzić. Lepiej zacząć od mniejszej ilości oleju, żeby nie obciążyć niepotrzebnie włosów. Jeśli chodzi o częstotliwość olejowania to przy regularnym olejowaniu wystarczy 1-2 aplikacje w tygodniu. Im dłużej będziemy trzymać olej na włosach tym lepiej (najlepiej zostawić go na całą noc). Jeśli nie myjesz rano głowy lub nie masz tyle czasu, pozostaw olej na włosach przynajmniej przez 1-2 godziny, żeby składniki odżywcze miały szansę przeniknąć wgłąb struktury włosa.

Sama obecnie używam organicznego oleju kokosowego Be Orgnanic, który pochodzi z serii okrzykniętej Doskonałością Roku przez magazyn Twój Styl.

Podziel się:
Dodano: 18-11-2015
  • http://fitnaobcasach.pl/ Magdalena Półtorak

    Ja teraz używam oleju kokosowego do zmywania makijażu i bardzo sobie chwalę :) u siebie na blogu też pisałam o kilku zastosowaniach oleju kokosowego :)

  • behealthylady

    u mnie się nie sprawdza ze względu na wysoką porowatość włosów. A szkoda bo pachnie cudnie :)