Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Cukrowy peeling skóry głowy

peeling cukrowy skory glowy

Ostatnio na blogu królują zdecydowanie przepisy kulinarne, ale przecież dieta to nie wszystko. Równie ważne jest dbanie o ciało. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym poprawiamy wygląd nie tylko ciała, ale i włosów czy paznokci, co pomaga poczuć nam się bardziej atrakcyjnie. Dziś mam dla Was pomysł na to jak można wykorzystać biały cukier w łazience. U mnie ten peeling sprawdza się po prostu rewelacyjnie!

Do miseczki wsypuję ok. 2 łyżek cukru. Włosy delikatnie zwilżam (jeśli zostawimy je suche, będą się plątać podczas wcierania peelingu), a następnie pochylam głowę do dołu. Na dłonie nakładam niewielką ilość cukru i okrężnymi ruchami delikatnie wcieram go w skórę głowy. Peeling należy wmasowywać dokładnie i partiami, żeby dotrzeć do całej skóry głowy. Na koniec spłukuję cały cukier z głowy i myję włosy tak jak zawsze. Jeśli mamy mniej czasu, możemy cukier wymieszać od razu z porcją szamponu i zrobić peeling z użyciem takiej mieszanki, nie trzeba będzie później myć już głowy. Zdarza mi się tez wymieszać cukier z żelem aloesowym. Robię to, gdy czuję że skóra głowy jest wysuszona, podrażniona i potrzebuje ukojenia.

Cukier po pierwsze rewelacyjnie oczyszcza skórę głowy z obumarłego naskórka oraz nagromadzonych wydzielin, dzięki temu zapobiega swędzeniu skóry głowy. Dobrze oczyszczona skóra głowy lepiej przyjmuje substancje odżywcze zawarte w preparatach, które stosujemy. Dodatkowo masaż, który wykonujemy podczas peelingu, poprawia ukrwienie skóry głowy a więc pobudza wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Włosy po peelingu są sypkie, miękkie oraz świeże i nieprzetłuszczone przez długi czas. Cukier ma też właściwości nawilżające, co korzystnie wpływa na skórę głowy.

Peeling wykonuję raz w tygodniu, a w okresie letnim, kiedy gruczoły łojowe produkują więcej wydzielin, zdarza mi się wykonywać peeling nieco częściej, aczkolwiek nie zależy go wykonywać częściej niż raz na 5-6 dni, żeby nie podrażniać niepotrzebnie skóry głowy.

Podziel się:
Dodano: 10-06-2015
  • http://befitandfeelamazing.blogspot.com/ Katrina

    Tak sobie myślę, że chyba wypróbuję ten peeling. Bardzo dawno moja głowa nie miała takiego masażu. Powiedz mi tylko, czy taka ilość cukru nie sprawia problemu przy spłukiwaniu? Mam naprawdę grube i gęste włosy i zawsze obawiam się spłukiwania takich specyfików.

    • dziewczynainformatyka

      nie ma najmniejszego problemu ze spłukaniem peelingu, bo wraz z masowaniem cukier stopniowo ulega rozpuszczeniu.