Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

“Alkaliczny detoks” Beaty Sokołowskiej

alkaliczny detoks

Pod koniec marca w księgarniach na półce z książkami poświęconymi dietom i zdrowiu pojawił się “Alkaliczny detoks” Beaty Sokołowskiej, autorki “Alkalicznego stylu życia” (wyd. 2015). Zainteresowaniami autorki od wielu lat jest analizowanie sposobu odżywiania oraz detoksu na nasze życie i zdrowie, szczególny nacisk kładzie na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Wyznaje zasadę, że do pełni zdrowia i szczęścia potrzebna jest równowaga w każdej sferze ludzkiego życia.

Książka jest idealną propozycją dla tych, którzy dopiero zagłębiają temat detoksu lub dla tych, którzy przeprowadzali już detoks, ale wciąż mają wiele wątpliwości na temat naturalnego oczyszczania organizmu. Autorka w książce opisuje detoks kompleksowo w ten sposób, aby czytelnik dostał odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania oraz zdobył cenną wiedzę dotyczącą tego jak funkcjonuje nasz organizm.

Autorka, można powiedzieć “za rękę”, przeprowadza nas przez długi, ale bardzo ważny, proces detoksykacji organizmu. Z książki dowiadujemy się kto może (i powinien) przeprowadzać detoks, jakie ma on znaczenie dla naszego zdrowia i urody oraz poznajemy cztery najpopularniejsze metody detoksu (warzywno-owocowy, jaglano-warzywny, głodówka wodna lub sokowa oraz detoks przeciwpasożytniczy) wraz z dokładnym opisem ich właściwego przebiegu. Każdy etap detoksu jest bardzo szczegółowo przedstawiony, dzięki czemu przeprowadzony przez nas detoks nie tylko będzie efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia.

Ogromną zaletą książki jest to, że jej autorka posiada szeroką wiedzę praktyczną, którą dzieli się w każdym rozdziale. “Alkaliczny detoks” to nie sucha teoria, ale ogromna porcja wiedzy połączona z praktycznymi wskazówkami i odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania. Autorka nie tylko pomaga nam przejść przez proces detoksu organizmu, ale również wspiera nas po jego zakończeniu, podpowiadając jak wzmocnić efekty oczyszczania organizmu. Ponadto w książce znajdziecie informacje na temat tego, co jeść i pić, a także jakich ziół i przypraw używać, aby detoks był skuteczny.

Osobiście bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorka przekazuje czytelnikom swoją wiedzę, kładąc nacisk na ogromne znaczenie prawidłowego przygotowania się do oczyszczania organizmu. Wg autorki detoks to proces, który zachodzi stopniowo, przez długi okres czasu. Tylko odpowiednie przygotowanie się do niego zapewni nam zdrowie i dobre samopoczucie. Książka uczy też świadomości naszego ciała oraz tego, jak funkcjonuje nasz organizm i jak należy o niego dbać, żeby cieszyć się zdrowiem i siłą.

Książkę polecam każdemu – zarówno osobom, które dopiero zastanawiają się nad przeprowadzeniem detoksu, jak również osobom które mają nieco większą wiedzę na temat naturalnej detoksykacji organizmu, ale wciąż chcą się uczyć i chłonąć praktyczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania naszego organizmu i dbania o jego kondycję.

Podziel się:
Dodano: 15-07-2016
W kategorii: Zdrowie i uroda
Tagi: ,