Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Unikasz wykroków? Lepiej się z nimi zaprzyjaźnij!

robimywkroki2

Wykroki to jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Są niezwykle efektywne, można znaleźć je w każdym moim treningu nóg i pośladków. Wam również polecam robienie wykroków, jeśli chcecie mieć jędrne pośladki i zgrabne nogi. Tak, tak, wiem, nie jest to najłatwiejsze ćwiczenie, ale czy mówiłam, że droga do wymarzonej sylwetki jest łatwa? Nie jest! Możemy sobie ją jednak ułatwić wykonując poprawnie technicznie wszystkie ćwiczenia, dzięki czemu nasz trening będzie efektywny, a my sami unikniemy zbędnych kontuzji.

Stań prosto, ściągnij łopatki. Powoli zrób krok do przodu. Pamiętaj, żeby nie pochylać tułowia, plecy cały czas trzymamy proste. Kolano nogi znajdującej się z przodu nie może przekraczać linii placów, ciężar ciała znajduje się na pięcie nogi, która jest z przodu. Tylna noga jest lekko zgięta, kolano znajduje się nad podłogą, stopę opieramy na przedniej jej części. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, napnij mocno mięśnie brzucha. Zdecydowanym ruchem wracamy do pozycji wyjściowej.

Wykroki można wykonywać na dwa sposoby – naprzemiennie (raz noga prawa, raz lewa) lub najpierw wykonujemy określoną liczbę powtórzeń na nogę prawą, a następnie taką samą ilość na nogę lewą. Jeśli chcesz robić wykroki drugą metodą, a jesteś świadomy/świadoma, że jedna z Waszych nóg jest znacznie słabsza – wykonywanie ćwiczenia zacznij właśnie od tej nogi.

Dla osób początkujących lepsze będą zakroki, czyli, mówiąc nieco prościej, wykroki w tył (robimy je analogicznie wykonując krok do tyłu). W tym przypadku ciężar ciała znajduje się na nodze, która znajdując się z przodu pozostaje statyczna. Dzięki temu kolana nie są tak obciążone, a nam łatwiej jest zachować równowagę.

Wiele osób nie lubi wykroków ze względu na, wbrew pozorną, trudną technikę ich wykonywania. Warto jednak się z nimi zaprzyjaźnić, po nie dość, że wzmacniają i kształtują mięśnie ud oraz pośladków, to dodatkowo korzystanie wpływają na naszą postawę. Napinane podczas ich wykonywania mięśnie brzucha również się wzmacniają, a odcinek lędźwiowy ulega stabilizacji, dzięki czemu trzymamy wyprostowaną sylwetkę.

Podziel się:
Dodano: 10-10-2014
  • Nebeskaa Natalia

    jakiś czas temu się z nimi zaprzyjaźniłam i bardzo się cieszę z naszej znajomości :D

  • kwasnazelka

    Ostatnio bardzo polubiłam to ćwiczenie :)

  • http://tusiepisze.blogspot.com TuSiePisze

    Ja nigdy nie lubiłam przysiadów i wykroków do czasu jak zaczęlam ćwiczyć na TRX Suspention System. teraz są ze mną 3 razy w tygodniu :)