Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Moje bieganie: przydatne gadżety

gadzety biegowe (3)

W związku z moimi przygotowaniami do biegu (a właściwie dwóch biegów) na 10km postanowiłam napisać Wam o 2 gadżetach, które bez względu na wszystko towarzyszą mi podczas mojego biegania, gdy przygotowuje się do startu. Podczas samego biegu prawdopodobnie z jednego z nich wyjątkowo zrezygnuję, ale o tym napiszę za chwilkę..

Zupełnie niedawno, bo dosłownie kilka dni temu, kupiłam sobie wreszcie opaskę na ramię (na telefon). Zwlekałam z tym zakupem bardzo długo, sama nie wiem dlaczego, zwłaszcza że jak na biegowe gadżety to jest naprawdę nieduży koszt. Chyba nie do końca ufałam takim gadżetom, bałam się że będzie spadac mi z ramienia w ezultacie bardziej przeszkadzając niż czyniąc mój bieg komfortowym. Ta opaska to strzał w dzisiątkę, wiedziałam to już pdoczas pierwszego biegu z nią. Stabilnie trzymała się na ramieniu i świetnie spełniała swoją rolę. Telefon był bezpieczny i stabilny, nie musiałam się nim zupełnie martwić.

Podczas zakupu opaski (kupowałam w Internecie, jak większość rzeczy) zastanawiałam się skąd biorą się różnice cenowe u poszczególnych sprzedawców, skoro wszystkie opaski wyglądały praktycznie tak samo. Ostatecznie, mając na względzie moją studencką kieszeń, wybrałam opaskę, która kosztowałą 8zł z groszami za sztukę a jak dla mnie sprawdza się rewelacyjnie. Dodatkowo szybka (a mówiąc dokładniej materiał foliopodobny) w opasce umożliwia bezproblemowe korzystanie z funkcji telefonów dotykowych bez wyciągania ich z kiesoznki, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Cieszę się, że nie przepłaciłam.

gadzety biegowe (4)

Drugim gadżetem, który towarzyszy mi podczas biegania są słuchawki, dzięki którym podczas biegu słucham swojej ulubionej muzyki umilając sobie czas spędzony na dworze. Słuchawki wygrałam w zeszłym roku w konkursie u Niebiesko-szarej i muszę przyznać, że są świetne. Są one przystosowane do użytku podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu podczas nawet intensywnychc ćwiczeń pozostając wciąż na swoim miejscu.

Słuchawki towarzyszą mi zawsze podczas biegania, jednak dla bezpieczeństwa muzyka nie jest bardzo głośna, żeby w przypadku odcinków biegnących wzdłuż (a czasem nawet po) ulic czy tras, gdzie jeżdżą auta mogła zawsze usłyszeć zbliżający się pojazd. Nie wiem czy nie zrezygnować ze słuchawek w moim pierwszym zorganizowanym biegu,żeby mieć oczy i uszy otwarte na to co się będzie podczas niego działo. Sama nie wiem…

gadzety biegowe (2)

Jeśli któraś/któryś z Was biegła w zorganizowanym biegu to chętnie przyjmę wszelkie wskazówki a w szczególności interesuje mnie kwestia słuchawek i muzyki w trakcie biegu.

Podziel się:
Dodano: 27-04-2014
W kategorii: Sport
Tagi: ,
  • http://zmierzam-na-szczyt.blogspot.com/ Karolina

    Przymierzam się do biegania od jakiegoś czasu. Na razie skaczę na skakance i mam nadzieję że w końcu odważę się iść biegać. Boję się co pomyślą sąsiedzi, wiem że to głupie ale tak mam…