Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Chcesz kupić hantle? Wybierz te regulowane!

hantle regulowane

Wiele kobiet ćwiczących w domu chcących urozmaicić swój trening i sprawić, że będzie on bardziej efektywny sięga po hantle. Zazwyczaj wybór pada na hantelki (celowo nie używam tu słowa hantle) winylowe lub neoprenowe. Bo kolorowe, kobiece, nie za ciężkie. Jednak kolor przy treningu nie ma znaczenia, hantle powinny być praktyczne i funkcjonalne, dlatego warto zainwestować w te regulowane.

Kupno hantli regulowanych to wprawdzie większy wydatek niż tych winylowych czy neoprenowych, ale to wydatek jednorazowy! Płacimy raz większą kwotę, ale hantle starczają nam na bardzo długo. Ich ciężar możemy dopasowywać do konkretnego treningu a co za tym idzie – wraz ze wzrostem naszej siły lub zmianę programy treningowego dokładamy tylko kolejne talerze zamiast kupować nowych hantli, które – podobnie jak poprzednie – posłużą nam tylko przez jakiś krótki okres.

Regulowane hantle pozwalają na dowolne zwiększanie lub zmniejszanie intensywności treningu poprzez zmienianie ilości talerzy na gryfie. Dzięki temu możemy też cały czas obserwować swoje postępy zwracając uwagę na to jakiego obciążenia i do jakich ćwiczeń używamy. A gdy nadejdzie kiedyś moment, że posiadane przez Was obciążenie będzie dla Was niewystarczające – dokupicie sobie kilka cięższych talerzy i będziecie mogli kontynuować treningi lub zacząć nowe (bardziej zaawansowane).

Wśród hantli regulowanych wyróżnić można dwie podstawowe grupy, tj. hantle żeliwne i bitumiczne, które znajdziecie w każdym sklepie sportowym. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami to sprawa indywidualna, uzależniona od kilku czynników.

Hantle bitumiczne wykonane są z masy piaskowej pokrytej tworzywem sztucznym. To dobry wybór dla tych, którzy mają ograniczony budżet. Można je dostać w naprawdę przystępnej cenie, jednak należy pamiętać, że takie talerze będą dość spore. Może się zdarzyć że przy nałożeniu na gryf maksymalnej ilości talerzy wykonywanie niektórych ćwiczeń będzie utrudnione.

hantlebitumiczne

hantle bitumiczne

Hantle żeliwne są droższe niż bitumiczne, aczkolwiek są od nich znacznie mniejsze (talerze mają mniejszą średnicę). Jest to na pewno aspekt praktyczny, którym pokierują się osoby mające ograniczoną przestrzeń w domu. Hantle żeliwne – ze względu na swoją budowę – będą też bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

hantlezeliwne

hantle żeliwne

Obecnie korzystam z żeliwnych hantli brata i jestem z nich zadowolona, aczkolwiek niedługo może wejdę w posiadanie sztangi i własnych – tym razem bitumicznych – hantli. Jestem ciekawa jak się u mnie sprawdzą i czy będę odczuwać podczas treningu różnicę między nimi a hantlami żeliwnymi, z którymi do tej pory trenowałam.

Podsumowując – jeżeli planujecie zakup hantli to warto od razu zainwestować w te regulowane, które posłużą Wam przez długi okres czasu. Płacicie raz i macie dowolne kombinacje obciążenia, które możecie dostosowywać do wielu programów treningowych. A gdy nawet kiedyś uznacie, że hantle są dla Was za lekkie – wystarczy, ze dokupicie kilka cięższych talerzy i znów posłużą Wam one przez długi, długi czas.

Podziel się:
Dodano: 22-06-2014
  • http://sportos.pl/aktualnosci/lista SportOS ciekawostki

    Regulowane obciążenie w hantlach to fajna sprawa, można na tym nie tylko oszczędzić, ale jest też wygodne, dzięki dostosowaniu ciężaru pod swoją siłę.