Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Chcę kupić stepper

czy warto kupic stepper

Wczoraj rozmawiałam ze znajomą, która kilka tygodni temu zaczęła regularnie ćwiczyć w domu. Spadło jej trochę na wadze więc jest pełna motywacji i aktualnie planuje kupić stepper. Zapytała mnie co o tym myślę, czy warto w niego zainwestować i czy ćwiczenia na nim przynoszą efekty. W bardzo krótkim poście postaram się napisać kilka zdań na ten temat, być może komuś również przydadzą się takie informacje.

Moja przygoda ze stepperem trwałą kilka miesięcy. Gdy kilka lat (i kilogramów) temu rozpoczynałam swoją przygodę z jakąkolwiek aktywnością to pierwszymi ćwiczeniami, od których zaczęłam, był właśnie stepper. Maszerowałam ok. 30-40 minut dziennie, oglądając w tym czasie ulubiony serial. Po kilku tygodniach wygląd nóg powoli zaczął się zmieniać. Stały się one mniej galaretowate, a pupa się podniosła. Wtedy poza dietą i stepperem niewiele robiłam więc mogę przypisać te efekty właśnie stepperowi.

Po jakimś czasie wprowadziłam nowe formy aktywności, a stepper po prostu wyrzuciłam, bo miał już swoje lata i nie nadawał się do użytku. Gdybym dziś miała kupować nowy to zdecydowałabym się najprawdopodobniej na stepper skrętny z linkami (do kupienia np. na stronie http://importmania.pl/), dzięki czemu nie tylko mogę ćwiczyć również górne partie ciała, ale też urozmaicam trening. Co by nie mówić, trening na stepperze po dłuższym czasie może zacząć robić się monotonny, dlatego fajnie np dorzucić w trakcie ćwiczenia z linkami/hantlami lub puścić sobie jakiś ciekawy film.

Zakup steppera to wydatek od 100 do 200zł, w zależności od tego czy chcemy kupić nowy sprzęt oraz jaki rodzaj wybierzemy. Jeśli nie macie w domu miejsca na rowerek czy orbitrek, a bardzo chcecie kupić sobie jakiś nowy sprzęt, to stepper może okazać się dobrym rozwiązaniem. Pięknie modeluje nogi i pośladki, a do tego świetnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Podziel się:
Dodano: 16-11-2015
W kategorii: Sport
Tagi: ,
  • http://fitnaobcasach.pl/ Magdalena Półtorak

    Mimo wszystko chyba wolałabym odłożyć nieco funduszy i zainwestować w porządny rowerek na długie lata ;)