Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

30 Day Shred czyli dlaczego pokochałam treningi z Jillian Michaels

30 Day Shred Jillian Michaels

Jillian Michaels i jej treningi odkryłam zupełnie przypadkowo, gdy znudzona dotychczas wykonywanymi zestawami ćwiczeń postanowiłam poszukać jakiejś odmiany. Potrzebowałam wycisku i motywacji. Po pierwszym dniu z programem 30 Day Shred pomyślałam sobie “wreszcie znalazłam swojego trenera, to jest to”.

30DS to 30-dniowy program złożony z 3 leveli (po 10 dni każdy). Każdy z leveli to unikalny zestaw ćwiczeń, na które składają się 3 rundy (każda z rund to 2 minuty treningu siłowe, 2 minuty treningu cardio i 1 minuta ćwiczeń na brzuch).

Jillian Michaels- stop kaltki z 30 Day Shred

Przeplatanie ćwiczeń siłowych ćwiczenia cardio (podskoki, pajacyki itd) sprawia, że nasze serce bije szybciej a co za tym idzie – spalamy większa ilość tkanki tłuszczowej a nasz trening jest wydajniejszy i – co najważniejsze – przynosi więcej efektów.

Jeśli chodzi i intensywność i stopień trudności programu to zdecydowanie najbardziej intensywny był Level 2 – ręce i nogi pracują intensywnie a podstawowe ćwiczenia są modyfikowane tak by angażowały jeszcze więcej grup mięśniowych. Level 1 jest mniej intensywny, co nie oznacza że jest lekki. Dla osób początkujących będzie męczący, osoby zaawansowane mogą poczuć po nim niedosyt. Level 1 to zdecydowanie mój ulubiony :) Jeśli chodzi o Level 3 – trochę się na nim zawiodłam, bo po poprzednich dwóch wydaje się być mało intensywny i jakiś taki pozbawiony części energii.

Jillian Michaels- stop kaltki z 30 Day Shred - Copy

Program jest idealny dla osób o przeciętnym poziomie aktywności fizycznej. Rozwija i wzmacnia mięśnie, może przyczynić się do spadku masy tkanki tłuszczowej. Nie potrzeba do niego żadnego specjalistycznego sprzętu – wystarczą ciężarki i mata. Chociaż ja ćwiczyłam na małym, prostokątnym dywanie i sprawdził się u mnie doskonale.

30DS był moim pierwszym programem autorstwa Jillian. Pierwszym i nie ostatnim, bo jak widać w tytule dzisiejszej notki – trenerkę pokochałam całym sercem i całym… ciałem!

Poniżej zamieszczam zdjęcie moich ramion po 30DS. Większość z Was,które trenują intensywnie może pomyśleć “zwykłe ramiona, nic specjalnego” jednak dla mnie efekt był bardzo widoczny. Delikatnie zarysowały się mięśnie a ręce stały się silniejsze. Na tyle, że wreszcie mogłam robić męskie pompkki!

ramiona-przed i po 30 Day Shred

Po 30DS robiłam Ripped in 30 i zaczęłam Body Revolution. Ten ostatni jednak nie podpasował mi na tyle, by go dokończyć. Przerwałam po ok. miesiącu… No ale o innych programach Jillian na pewno kiedyś jeszcze napiszę.

Podziel się:
Dodano: 03-09-2013
W kategorii: Sport
Tagi: ,
 • http://www.mojakosmetycznapasja.blogspot.com Alexis93

  Pytałaś się u mnie na blogu o krem nawilżająco- matujący. A więc, jeżeli chodzi o dobry krem matujący to mogę ci polecić siarkową moc z barwy (pisałam o nim recenzję). Niestety nie jest to nawilżająco- matujący krem, ale jeżeli chodzi o matowienie to się doskonale sprawdza. Mogę ci też polecić Iwostin Purritin emulsja matująca oraz Iwostin, Purritin Rehydrink rem przywracający nawilżenie. Rano możesz spokojnie stosować emulsję matującą a na noc krem przywracający nawilżenie. Teraz z tego co wiem w super-pharm jest albo będzie promocja -30% na Iwostin. Skoro szukasz kremu nawilżająco matującego to przypuszczam, że masz cerę tłustą, ewentualnie mieszaną, więc przy stosowaniu kosmetyków matujących należy również zadbać o nawilżenie skóry. Dlatego polecam właśnie na noc stosować kremy nawilżające, odżywcze i raz w tygodniu maseczki nawilżające, żeby nie przesuszyć twarzy. Niestety jeżeli chodzi o dobry krem taki typowo dwufunkcyjny, czyli nawilżająco- matujący to sama szukam ideału.Póki co polecam ci te kremy, ale jeżeli zależy ci na zmatowieniu to po prostu trzeba kupić dobry krem, który będzie matowił, ale nie będzie przesuszał a nawilżać twarz wieczorem, więc nie musi to być koniecznie krem nawilżająco- matujący. Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, ze pomogłam

  • http://www.dziewczynainformatyka.pl Dziewczyna Informatyka

   Dziękuję Ci bardzo za tak obszerną odpowiedź :) Zajrzę do Super-pharm w najbliższym czasie w takim razie. Inne kosmetyki Iwostin się u mnie sprawdzały (żel do mycia twarzy i korektor) to i może krem się sprawdzi… Mam nadzieję, że trafię jeszcze na te -30% bo w przypadku marki Iwostin to naprawdę super rabat :)

 • http://wstyluwellness.wordpress.com/ wstyluwellness

  Uwielbiam ten program i całą Jillian :)