Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Girlanda balonowa

girlanda balonowa zrob to sam

Od roczkowego przyjęcia urodzinowego minął już ponad miesiąc, ale dopiero teraz znalazłam trochę czasu żeby dodać nareszcie obiecany Wam post dotyczący zrobienia girlandy balonowej. Dostawałam o nią mnóstwo pytań i wcale mnie to nie dziwi – to bardzo efektowna ozdoba każdej imprezy. Wydaje się być bardzo skomplikowana w wykonaniu, ale w rzeczywistości nie jest to aż taka czarna magia. Zaraz Wam podpowiem czego będziecie potrzebować i jak ja przygotować żeby zachwycić Waszych gości.

Wrzucę Wam przykładowe linki z allegro (od razu mowię jednak, że nie patrzyłam na najtańsze aukcje tylko wybierałam pierwszy poglądowy link).

Do przygotowania girlandy potrzebujecie:

 • balony – przynajmniej 3-4 kolory (ja do swojej użyłam ok. 100 balonów)*
 • taśma do girland – KLIK
 • przezroczysta żyłka, np. wędkarska
 • uchwyty do mocowania girlandy na ścianie (ja do swojej girlandy użyłam 4szt.)- KLIK
 • “kropelki” klejowe – KLIK
 • pompka elektryczna do balonów
 • Wykonanie girlandy: Nadmuchajcie na początek połowę balonów do rozmiaru jaki zazwyczaj się je dmucha. Zmierzcie długość jaką ma mieć Wasza girland, dodajcie ok. 15% długości i na tym odcinku co kilka oczek umieśćcie nadmuchane wcześniej balony – to szkielet Waszej girlandy. Zacznijcie doczepiać pomiędzy nimi kolejno pompowane, już w trochę mniejszym rozmiarze, balony. Następnie jeszcze mniejsze i mniejsze balony tak, aby uzupełnić wszystkie puste miejsca girlandy (nie musicie zapełniać wszystkich oczek w taśmie, liczy się efekt wizualny). Na koniec doczepcie balony kule, jeśli ich używacie (małe u góry girlandy, największa kula na dole). Bardzo małe balony, aby było je widać, możecie dokleić do innych balonów za pomocą “kropelek”. Na koniec przyczepcie do ściany haczyki i przywiążcie do nich girlandę za pomocą żyłki.

  girlanda balonowa zrob to sam

  taśma do mocowania balonów

  W zależności od tego jaki jest motyw przewodni imprezy możecie udekorować girlandę np. kwiatami.

  Koszt wykonania takiej girlandy samodzielnie to ok. 100-150zł w zależności od jej długości i ilości/rodzaju użytych balonów. Jest to więc przynajmniej 3-4 razy taniej niż może Wam taką girlandę przygotować firma dekoracyjna.

  *głównie balony o tradycyjnym rozmiarze w przynajmniej 3-4 pasujących do siebie kolorach/odcieniach (jeśli chcecie użyć białych to fajnie wygląda połączenie matowych i perłowych). Super wygląda girlanda, w której użyto błyszczących (metalicznych) balonów w kolorze – srebrnych, złotych lub miedzianych oraz przezroczystych/z konfetti w środku. Świetnym uzupełnieniem girlandy są też balony kule (duże okrągłe balony o śr. ok. 85cm) – umieszczone w kilku miejscach girlandy.

  Podziel się:
  Dodano: 18-03-2019
  W kategorii: Lifestyle
  Tagi: