Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Posty z miesiąca Maj, 2015

CZWARTEK, 28.05

Domowy chleb pszenno-żytni na zakwasie

chleb pszenno-zytni

Do tej pory miałam dwie lewe ręce do wypieku domowego pieczywa. Zawsze było albo za miękkie i się rozpadało, albo w ogóle nie nadawało się kompletnie do niczego. Aż w końcu dostałam 2-letni zakwas żytni od znajomego i kryzys piekarniczy minął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Teraz każdy chleb wychodzi idealny! Po wielu udanych próbach jestem pewna, że również Wy nie będziecie mieć z nim problemu (naprawdę nie jest wymagający, potrzebuje jedynie czasu na wyrośnięcie), dlatego podaję przepis.

ŚRODA, 20.05

Mleko owsiane

mleko owsiane

Nie mam większego problemu związanego z tym, że nie jem mleka i produktów mlecznych. Czasem jednak mam ochotę na owsiankę na mleku czy koktajl. W takich chwilach sięgam po mleko roślinne, które świetnie zastępuje mi okazjonalnie mleko krowie. Nie kupuję jednak gotowego mleka roślinnego, wolę przygotować je sama, dzięki czemu nie tylko unikam w składzie cukru i innych niepotrzebnych dodatków, ale też oszczędzam przynajmniej połowę pieniędzy. Na blogu jest już przepis na mleko kokosowe, teraz pora na pyszne mleko owsiane.

WTOREK, 19.05

Blogowy Projekt Śniadaniowy 2 – podsumowanie

blogowy projekt sniadaniowy

Śniadanie to zdecydowanie mój ulubiony posiłek, dlatego bez zastanowienia postanowiłam dołączyć do 2. edycji Blogowego Projektu Śniadaniowego. Projekt trwał tydzień i polegał na zjedzeniu przez ten czas siedmiu różnych, szybkich w przygotowaniu, zdrowych i urozmaiconych śniadań oraz podzieleniu się przepisami na ich przygotowanie. Dziś przyszła pora na podsumowanie całej akcji. Mam nadzieję, że kolejny raz udowodniłam, że dobrze zbilansowana dieta może być różnorodna, kolorowa i pełna smaku :)

SOBOTA, 16.05

Bieg Firmowy 2015

bieg firmowy 2015

Nie planowałam wcale biec w Biegu Firmowym. Na start zdecydowałam się w poniedziałek, kiedy Ł. zaproponował mi zastąpienie kontuzjowanej zawodniczki w jednej z drużyn wystawionej w barwach Jego firmy. Cel charytatywny, ciekawa forma biegu (sztafeta 4x5km) – zapowiadała się świetna zabawa więc długo się nie zastanawiałam! Tym bardziej, że to dla mnie zawsze kolejny sprawdzian formy. I choć nie obyło się bez zmęczenia (sam bieg nie był wcale najtrudniejszy), to uważam ten bieg za bardzo udany!

PIĄTEK, 15.05

Proteinowe ptasie mleczko

proteinowe ptasie mleczko

Każdy z nas ma na pewno swoje ulubione słodycze, które czasem po prostu za nami chodzą i nie dają spokoju. No i jak tu żyć na tej diecie, gdy w głowie tylko czekolada, wafelki i ptasie mleczko? Dla tych, którzy szczególnie upodobali sobie to ostatnie mam rozwiązanie – pyszne, proteinowe ptasie mleczko! Jest nie tylko pyszne, ale i nie zagraża naszej linii. Aż chce się powiedzieć deser idealny, prawda? No i można tak śmiało powiedzieć, bo ten deser jest niskokaloryczny i niskowęglowodanowy, a mimo to słodki i pyszny!