Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Posty z miesiąca Grudzień, 2014

PONIEDZIAłEK, 29.12

Jak wybrać awokado – praktyczne wskazówki

jakwybracawokadoMIN

Wydawać by się mogło, że kupienie awokado to nic trudnego. Idziemy do sklepu, sięgamy po najładniejszy (lub w wersji dla leniwych – po pierwszy z brzegu) owoc, a potem kierujemy się prosto do kasy. Nic jednak bardziej mylnego!

Podczas kupowania awokado powinniśmy zawsze stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym możemy mieć pewność, że wybierzemy dojrzały owoc i tym samym zapewnimy sobie, że będzie on miał odpowiedni smak i konsystencję.

SOBOTA, 13.12

Oszukany keks czyli lekkie ciasto cynamonowe z jabłkami i bakaliami

osuzkanykeksMIN

Ostatnio podczas porządków w kuchni znalazłam kilka otwartych torebek z różnymi rodzajami mąki. Trochę gryczanej, pół paczki cieciorkowej, kilka łyżek kukurydzianej… Zarządziłam więc wielkie czyszczenie zapasów, żeby wprowadzić trochę ładu w szafkach. Na pierwszy ogień poszła mąka kukurydziana, która zmieniła znany mi przepis na puszyste ciasto z jabłkami w przepis na cudowne cynamonowe ciasto z jabłkiem i suszonymi owocami podobne do świątecznego keksu. Lekkie, puszyste i wilgotne. Po prostu pyszne!

WTOREK, 09.12

Bezglutenowe pierniczki bez jajek

bezglutenowepierniczkiMIN

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta :) A jak święta to też pierniczki! Na świąteczną atmosferę składa się wiele elementów, ale wg mnie to właśnie pierniczki królują podczas przedświątecznych przygotowań. Uwielbiam ten cudowny zapach korzennych przypraw, który unosi się w domu podczas ich pieczenia. Dziś mam dla Was sprawdzony przepis na bezglutenowe pierniczki bez jajek. Są nie tylko pyszne, ale też świetnie nadają się do polukrowania i powieszenia na choinkę lub do podarowania bliskiej osobie.

NIEDZIELA, 07.12

Rozciąganie – o czym należy pamiętać

rozciaganieMIN

Rozciąganie nigdy nie było moją ulubioną częścią treningu. Przez ostatni czas wręcz je zaniedbywałam. Postanowiłam jednak to naprawić i po każdym treningu rozciągam się przynajmniej 15 minut, bo stretching nie powinien być niepotrzebnie skracany, ani tym bardziej pomijany. Dzięki niemu zapewniamy sobie lepszy dopływ tlenu i substancji odżywczych do mięśni, co ma bezpośredni wpływ na proces ich regeneracji. Wystarczy 15-20 minut po każdym treningu, żeby wzmocnić ścięgna oraz zwiększyć elastyczność mięśni.

ŚRODA, 03.12

Liebster Blog Award

liebsterblogMIN

Jakiś czas temu zostałam nominowana do Liester Blog Award. Nareszcie udało mi się znaleźć wystarczającą ilość czasu, żeby skończyć post, w którym odpowiadam na zadane mi pytania. Na blogu pojawił się kiedyś post “7 faktów o mnie” , teraz macie szansę na poznanie mnie jeszcze lepiej. Dziś będzie głównie o tym, czym jest dla mnie trening, o moim ulubionym fit cieście z fasoli oraz o tym jak udało mi się zachęcić mojego Ł. do zmiany nawyków żywieniowych.

PONIEDZIAłEK, 01.12

Mleko bez laktozy – Lidl vs Biedronka

mlekobezlaktozyMIN

Z wiekiem tracimy zdolność efektywnego trawienia cukru mlecznego, którym jest laktoza. Dlatego właśnie wiele osób dorosłych i dzieci odczuwa dyskomfort, a nawet ból, po spożyciu mleka lub produktów mlecznych. Jest wiele sposobów na uniknięcie przykrych konsekwencji wynikających ze spożycia produktów mlecznych. Możemy na przykład kupować mleko o obniżonej zawartości laktozy, które od jakiegoś czasu można dostać w Lidlu i Biedronce. Dziś mam dla Was małe porównanie mleka w obu sklepach. Powiem też, gdzie ja je kupuję.