Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

ZWOW #33

zwow33

ZWOW #33 składa się z w miarę łatwych (pod względem technicznym- tj. rodzaje ćwiczeń) o średniej intensywności. I choć z pozoru wydaje się być dosyć ‘niegroźny, ale po koniec jego wykonywania na pewno poczujecie pracujące mięśnie.

Trening trwa 15 minut i składa się z 4 ćwiczeń. Jako,ze to AMRAP to dajemy z siebie wszystko i robimy jak największą ilość rund w podanym czasie.

1. Side Lunge Burpee (10x) – robimy burpee, ale zamiast podskoku jest side lunge ze zmianą nogi (raz robimy w lewo, raz w prawo).

2. Pulse Squat Jump (10x) – robimy pulsacyjny przysiad (10 pulsów) na szeroko rozstawionych nogach a następnie podskakujemy do góry.

3. James Bond Lunge (10x) – wypad nogi do przodu, wyprostowanie rąk i skręcenie ich w bok (jakbyśmy do kogoś celowali :D)

4. Side Plank Leg Lift (15 sec) – przechodzimy do pozycji side plank (plank bokiem) po czym podnosimy nogę do góry, przenosimy do tyłu, do góry i do przodu.

Największy wycisk dają Pulse Squat Jump. Pod koniec uda i pośladki dawały o sobie znać i miałam wrażenie, że nie dam rady już więcej razy wybić się do góry… Problematyczne mogą być Side Plank Leg Lift, bo choć nie są to trudne ćwiczenia to wymagają pewnej koordynacji i zachowania równowagi. Jeśli macie z tym problem – możecie wykonywać je w wersji ułatwionej, tj. opierając się na przedramionach.

Podziel się:
Dodano: 19-02-2014
W kategorii: Sport
Tagi: ,