Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Burpees

burpee

Gdy pierwszy raz spotkałam się z tym ćwiczeniem było ciężko. Po kilku wyskokach dała się we znaki słaba kondycja. Jednak po jakimś czasie regularnych ćwiczeń ponownie spróbowałam. Teraz dalej ich nie cierpię a jednocześnie kocham i chętnie do nich wracam!

Dlaczego burpees są tak często wykorzystywane w rożnych programach treningowych? Bo połączenie treningu aerobowego i siłowego to strzał w dziesiątkę. Ćwiczenia te angażują całe ciało a szybkie tempo ich wykonywania pomaga spalić tkankę tłuszczową. Kilka grup mięśniowych pracuje na najwyższych obrotach, pot się leje a ciało rzeźbi. I to w kilka minut! Gdy nie masz czasu na ćwiczenia – zrób chociaż kilka serii burpees. Regularnie wykonywane podkręca metabolizm i zwiększą efektywność treningów.

burpees-co daja cwiczenia

Burpee w kilku krokach:
1. Stań na ziemi, rób przysiad i oprzyj dłonie o podłogę
2. Energicznie wyrzuć nogi w tył
3. Zrób pompkę
Podciągnij nogi z powrotem pod siebie
5. Wstań
6. Wyskocz z przysiadu pionowo w górę wyrzucając ręce nad głowę

Jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach – nie musisz robić pompki. Po wyrzucie nóg w tył wróć od razu do poprzedniej pozycji i kontynuuj wg podanego schematu. Za jakiś czas spróbuj wykonywać burpee z pompką – to naprawdę fajna sprawa :) Możesz też – wersja dla bardziej zaawansowanych – wykonywać burpees z ciężarkami w dłoniach.

burpees z ciezarkami

Podejmij wyzwanie i dołącz burpees do swojego codziennego treningu. Wystarczy 5 serii po 10 powtórzeń. Z czasem możesz robić ich więcej jeśli poczujesz się na siłach.

Podziel się:
Dodano: 09-01-2014
W kategorii: Sport
Tagi:
  • http://7linea.pl xe0o12

    Są to bardzo wyczerpujące i efektywne ćwiczenia, chyba dodam je do swoich. Dzięki za ten wpis. Zapraszam również na mojego bloga o odchudzaniu inspiracji i motywacji do sportu.

  • http://workout-polska.pl burpees

    Uwielbiam burpees.