Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Moje śniadanie: jogurt naturalny z owocami i musli

SDC16592

Bywają dni – zwłaszcza zimą – że każde 5 minut dłużej spędzone rano w łóżku jest bezcenne. Niestety potem okazuje się, że na wyszykowanie się i wyjście z domu mam niewiele czasu. I jak tu zjeść śniadanie, gdy toczy się walkę z czasem? Mam rozwiązanie – sięgam wtedy po zestaw ekspresowy – jogurt z musli i owocami. Pyszne i szybkie w przygotowaniu – krótko mówiąc śniadanie idealne na krótkie, zaspane poranki.

Kilka dni temu dostałam na spróbowanie musli 6 zbóż z suszonymi i liofilizowanymi owocami. Mieszanka ta okazała się idealna jako uzupełnienie mojego śniadania, gdyż dostarcza zdrowych i potrzebnych mi rano węglowodanów złożonych a do tego urozmaicona jest pysznymi owocami, z których najbardziej posmakowały mi maliny :)

musli tak jak chcesz

I choć musli kojarzyło mi się przez długi czas jedynie ze śniadaniami, jest ono idealną bazą do stworzenia dietetycznych i lekkich muffinek czy babeczek*. Dzięki dużej ilości płatków zbożowych nie muszę dodawać do nich mąki a większość cukru zastępują owoce.

Musli Tak Jak Chcesz

Jestem niesamowicie ciekawa innym mieszanek, zwłaszcza tych czekoladowych. Kto wie, może kiedyś będę miała okazję ich spróbować.

*Przepis na babeczki na bazie musli pojawią się na pewno na blogu, ale dopiero po powrocie z wakacji… Tymczasem wracam do pakowania – wylot już pojutrze!

Podziel się:
Dodano: 09-09-2013