Zdrowe i kolorowe życie dziewczyny informatyka

 

Posty z miesiąca Lipiec, 2015

ŚRODA, 29.07

BCAA – po co i dla kogo?

BCAA

Aminokwasy są substancją budulcową białek wszystkich organizmów żywych. Mogą mieć one pochodzenie naturalne lub syntetyczne. Wśród tych naturalnych wyróżniamy aminokwasy endogenne (organizm sam je syntezuje) i egzogenne (dostarczamy je z pożywienia). Wśród aminokwasów egzogennych znajdują się m.in. trzy aminokwasy biogenne (białkowe) zwane BCAA, tj. izoleucyna, leucyna i walina. Dziś opowiem krótko po co jest stosowana i dla kogo jest przeznaczona suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi.

WTOREK, 14.07

Domowa spiżarnia cz. 2 – przetwory owocowe

dzem sliwkowy

Podzieliłam się wczoraj z Wami kilkoma moimi sprawdzonymi przepisami na przetwory z warzyw. Dziś przyszła pora na drugą część z serii “Domowa spiżarnia” czyli przetwory z owoców. W lecie owoce są cudownie słodkie i aromatyczne, aż grzechem było by tego nie wykorzystać i nie zrobić z nich dżemów, powideł czy soków. Dzięki temu zimą możemy cieszyć smakiem lata przez cały czas. Ponadto domowe dżemy czy soki przygotowane są bez dodatkowych zagęstników czy konserwantów.

PONIEDZIAłEK, 13.07

Domowa spiżarnia cz. 1 – przetwory warzywne

przetwory z warzyw

Lato to najlepszy czas na robienie przetworów. Warzywa dojrzewające na słońcu są pełne smaku i witamin, które warto zamknąć w słoikach, by móc cieszyć się ich smakiem zimą. Mam dla Was kilka moich sprawdzonych przepisów na przetwory, które robię co roku i które najbardziej smakują mi i moim domownikom. Większość z nich to tradycyjne przepisy (w niektórych z nich znajdziecie cukier w zalewie), ale taka wersja jest właśnie według mnie najsmaczniejsza. Wy oczywiście możecie wprowadzać swoje modyfikacje.

PIĄTEK, 10.07

Gofry razowe

gofry razowe

Letnia pogoda płata figle i po kilku dniach upałów przyszło znaczące ochłodzenie. Na dworze chłodno, wiatr skacze po drzewach, a mi wcale nie chce się wychodzić z domu. Postanowiłam sobie umilić ten kapryśny, lipcowy poranek pysznymi, chrupiącymi goframi. Bo nie ma nic lepszego an rozpoczęcia dnia niż pyszne, pożywne śniadanie! Razowe gofry są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Świetnie komponują się z dowolnymi dodatkami, a jeśli nie dodamy do nich cukru będzie można je zjeść również na wytrwanie.

WTOREK, 07.07

Power Shock Sylwii Szostak – raczej tylko dla początkujących

Power Shock Sylwia Szostak

Nie kupuję nigdy gazetek z płytami. Zdecydowanie wolę swoje treningi siłowe niż gotowe programy “dywanowe” oferowane w kolorowych czasopismach dla kobiet. Czasem jednak z ciekawości sięgam po takie “gazetowe” programy treningowe, gdy są już dostępne w internecie. Tak też się stało w przypadku Power Shock, który postanowiłam z czystej ciekawości sprawdzić na sobie i podpowiedzieć Wam czy warto kupić Shape póki jest jeszcze dostępny w kioskach i dla kogo przeznaczony jest w rzeczywistości ten program.

PONIEDZIAłEK, 06.07

Moja redukcja cz.3 – trening

moje treningi na redukcji

Już dawno obiecałam Wam, że wrzucę rozpiskę swojego treningu siłowego, jednak jakoś nigdy nie mogłam znaleźć chwili, żeby do tego przysiąść.. Dziś, korzystając z ochłodzenia i chwili relaksu na tarasie, postanowiłam wreszcie wrzucić rozpiskę treningową, z którą zaczynałam redukcję. Mój trening może być wskazówką dotyczącą tego jak efektywnie układać trening siłowy. Staram się udowadniać, że trenując siłowo w domu również można wypracować fajne efekty. Bo nie trzeba chodzić na siłownię, żeby cieszyć się zgrabną sylwetką.

CZWARTEK, 02.07

Nie zapomnij namoczyć orzechów i nasion!

moczenie orzechow i nasion

Moczenie orzechów i nasion wydaje się być wciąż dla wielu osób zbędną fatygą i wymysłem fanatyków zdrowej żywności. Tak naprawdę jest to jednak niezwykle ważny proces, który zapewni nam, że do naszego organizmu wchłonie się ponad dwa razy więcej cennych substancji niż w przypadku, gdy zostaną one zjedzone bez uprzedniego namaczania. A to nie jedyna zaleta namaczania orzechów. Postaram się dziś pokrótce wyjaśnić Wam dlaczego moczenie orzechów i nasion przed ich zjedzeniem jest tak ważne.